Selleks aastaks on Negavati konkurss lõppenud, kohtumiseni järgmisel hooajal!
Roheideede konkurss Negavatt toimus juba kaheksandat korda!
Konkursile laekus sel hooajal 113 ideed! 
Konkursi võitis seenematerjalist tooteid arendav meeskond MYCEEN.

Värskeima info leiad Negavati Facebooki ja Instagrami lehel!

Myceen

I koht & 10 000 eurot

Myceen on Baltikumi esimene seenematerjale ja nendest tooteid arendav ettevõte. Tegeleme biolagunevate materjalide arendamisega, kasutades ja ühtlasi ka väärindades erinevaid (tööstus)jääke (saepuru, puiduhake, põhk, vanapaber, tekstiil jms). Uudsel seenematerjalil on potentsiaal asendada probleemseid materjale ehitus-, mööbli-, transpordisektoris, kuna peale kasutustsükli lõppu ei kujuta see loodusele ohtu ning laguneb loomulikul viisil.

RingKarp

II koht & 5000 eurot

ERIAUHIND: Luminor Eesti stipendium 3000 eurot
ERIAUHIND: KIK töötajate lemmik & pääsmed sTARTup Day ärifestivalile

Kas Sulle meeldib toitu koju tellida, aga Sind häirib sellega kaasnev prügi? RingKarbiga saad toidu tellida prügivabalt, korduskasutatavas karbis. Pärast söömist tagasta ringkarp mistahes võrgustikuga liitunud toidukohta. Toidukoht peseb karbid ja suunab uuesti ringlema.

UNKNOT

III koht & 3000 eurot

ERIAUHIND: Tallinna Loomeinkubaatori mentorlus & koolitused

UNKNOT on ringmajandusele spetsialiseeruv tootedisaini- ja müügiagentuur, mis aitab rõivatootjatel oma materjalijäätmetest ümbertöödeldavaid tooteid välja arendada ja müüa. Eesmärk on kaasata vabakutselisi keskkonnateadlikke disainereid, et luua mitmekülgne teenustevõrgustik ja teadmiste platvorm. 

Konnekt (TOP10)

ERIauhind: Admiral Marketsi finantsnõustamine ja ärikirjandus

Konnekt on äpp, millega saab kõik vajalikud piiksutamised teha telefoniga, et elada kaardivaba ja mugavamat elu.

Lelukarp (TOP10)

ERIauhind: Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse stipendium 500 eurot

Mänguasjade renditeenus, mis töötab personaliseeritud tellimuskastide põhimõttel. Hoiab lelud ringluses, säästab vanemate aega ja raha ning järgib laste huve.

Õõtsvolt (TOP10)

Eriauhind: Prototron TOP50
Eriauhind: Tehnopol mentorlus ja kontoripind

Puude tuules kõikumisest elektrienergiat tootev süsteem.

lemm (TOP10)

 Kohalikest taimekiududest valmistatud vastupidav kangas. Uus tehnoloogia taimekasvatusjääkidest lemme eraldamiseks viib vanarahva teadmised kokku tänapäevase jätkusuutliku maailmavaate ja aeglase moe kontseptsiooniga.

PlaatinaHunt (TOP10)

Meie idee seisneb tänavatolmust väärismetalli, plaatina eraldamises. Parim viis selleks on kasutada talvel lumme kinni jäänud ja kogunenud heitgaaside tolmu ning sellest plaatinat eraldades saame tulemuseks kevadeti puhtama keskkonna ning mootorsõidukite katalüsaatoritest välja lendunud plaatina taaskasutamise.

Villakas (TOP10)

Toome teieni suurepärase alternatiivi tavapärasele sünteetilisele pesukäsnale. Villakas on eestimaisest lambavillast pesukäsn, mida pärast oma kasutusaja lõppu on võimalik komposteerida.

InvisibleBloom

Eesti esimesed orgaanilised tampoonid ja hügieenisidemed, mis on ohtud nii naistele kui ka loodusele.

KUPKO

Kupko on Eestis esimene aastaringselt toimiv kuppelkasvuhoonesse rajatud kohvik. Ettevõte teeb koostööd kohalike toidukauplusega säästmaks kõlbulike puuviljade äraviskamist ning propageerib tervislikku toitumist. Kohapeal toimub aastaringne taime- ja köögiviljakasvatus, mida kasutatakse toitude valmistamisel ning mis omakorda annab võimaluse õppida taimekasvatust ning panustada maapiirkonna arengusse.

Päästetud toidu kapp

Päästetud toidu kapp hoiab ära kauplustes toidukaupade sattumise prügikasti. Toidukappi koondatakse lõppkuupäevale lähenevaid tooteid ja defektse välimusega puu-ja köögivilju, mis jäätmeks muutumise asemel jõuavad tarbijani.

PÄSS

Päss on lambavilla jäägist peenravaip ehk aiapidamist hõlbustav toode, mis valmistatud 100% kohalikust lambavillast ja on biolagunev. Vaip annab elu villa jäägile, mis muidu kuuluks hävitamisele. Vill vajab vähe töötlemist ja toode on tarbijale kergesti kasutatav.

Roheline Ringlus

Taaskasutame vanu palkmaju neid demonteerides ja materjali kaasajastades. Toortoidu jäätmete lisamisega puidule, mis on kasutuskõlbmatu toodame looduslikku biomulda.

Tsello

Tsello on hüdroksüülpropüülmetüültselluloosist biolagunev ja lausa söödav alternatiiv tabletilehtede mullpakenditele. Keerulise nimega plastikulaadne aine on tarbijale juba tuttav kapselravimite ümbert, kus selle tavaliselt kapsli sees oleva ravimiga alla neelame.

WhatPackage

WhatPackage on teenus, mis ennetab ühekordse pakendi teket juba tootja juures: toidutootja täidab korduskasutatava toidumahuti ja saadab selle toidupoodi. Lõpptarbija saab toidupoes väiksemasse korduskasutatavasse pandipakendisse täpselt vajaliku koguse soetada. Toidumahutid ja pandipakendid puhastatakse uuesti kasutamiseks.

Wool:RE

Ühendame lambavilla ja biovaigu ning loome uue vastupidava materjali, millega on võimalik asendada fiiberklaasist ja plastmassist tooteid.

Ökomotion

Ökomotion on tehnoloogia ettevõte, mis pakub jalgrataste elektrifitseerimist ning töötab välja kulutõhusat, keskkonnasõbralikke ja kerget elektrisõidukit.

Ökosaadikud

Ökosaadikud on aktiivsed keskkonnahoiust huvitatud noored, kes vabatahtlikult käivad koolides kliimamuutuste ja keskkonna teemadel külalistunde andmas. Koolitame välja esimese põlvkonna ökosaadikuid, loome toetava keskkonna noore arenguks ja platvormi osapoolte kokku viimiseks.

Ööru

Ööru toodab uuenduslikke biolagunevad hambaharju, et vähendada globaalselt ökoloogilist jalajälge.