Liigu edasi põhisisu juurde

Mini Negavatt

on I-VI klassi koolinoortele mõeldud keskkonnateemaline videokonkurss, kuhu ootame kuni 2-minutilisi klippe, mis pakuvad lahendusi erinevatele keskkonnaalastele probleemidele.
Parimad videomeistrid saadab KIK vabalt valitud klassireisile.
Uus hooaeg 18.oktoober - 7. november. Täpsem info peagi tulekul! 

Mini Negavatt 2020 teema oli: Autodesse uppuv maakera

Videokonkurss mini Negavatt toimus KIKi eestvedamisel juba kolmandat korda ning konkursil osales ca 1300 koolinoort, kes esitasid konkursile kokku 73 ideed. Konkursi võitjad selgusid KIKi töötajate ühisel arvamusel.
Mõlema vanusekategooria esikolmikule on auhinnaks reisiraha (700, 500 ja 300 eurot) mõne Eesti muuseumi, looduskeskuse, ettevõtte, elamuspargi külastamiseks või matka läbiviimiseks. 

Tutvu võitjatega "TOP ideed" alajaotuses. 

•  Kõik I-III klasside videod leiab SIIT

•  Kõik IV-VI klasside videod leiab SIIT

Järgmine mini Negavati hooaeg alustab sügisel 2021! 

Top ideed

Konkursi tingimused

 1. Konkursi korraldaja: Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK).
 2. Video pikkus: kuni 2 minutit.
 3. Esitamise aeg: 18.oktoober - 7. november 2021. 
 4. Konkursi peateema, millel videoid esitada: "Linnadesse uppuv maakera". 
 5. Vanusegrupid: I-III ja IV-VI klass
 6. Videosi saavad esitada klassirühmad/noorteühendused kollektiivselt. Ühelt klassilt/ühenduselt võib konkursile esitada kuni kaks videoklippi.
 7. Video saab konkursile esitada klassi esindav õpetaja, klassijuhataja või huvijuht, samuti noortegruppi esindav noorsootöötaja, huviringijuht või noorteühenduse täisealine esindaja. 
 8. Ootame videosid meeskondadelt, kus on vähemalt 3 liiget. Juhul, kui video esitab meeskond, kus õpivad nii III kui IV klassi õpilased (nt liitklassi või noortekeskuse puhul), osalevad nad konkursi vanemas vanusegrupis.
 9. Video formaat ja suurus: Youtube'i on võimalik üles laadida kuni 2GB suuruseid faile. Sealhulgas toetatakse suhteliselt erinevaid enamlevinud formaate: .avi; .mkv; .mov; .mp4; .flv; .ogg; .ogv. 
 10. Video esitamiseks tuleb Youtube'is üles laetud video link koos lahenduse lühikirjeldusega registreerida www.negavatt.ee/mini leiduval regsitreerimisvormil. Vorm on avatud konkursi kuupäevadel.
 11. Video Youtube üles laadides tuleb kirjelduse juurde lisada: Video valmis mini Negavati konkursi jaoks. 
 12. Võitjad selgitab välja žürii, kuhu kuuluvad KIKi töötajad. 
 13. Võitjate nimed avaldame negavatt.ee/mini lehel detsembri alguses. Võitjatega võtame ühendust e-posti või telefoni teel.
 14. KIKi peaauhinnad mõlema vanusekategooria esikolmikule: 
  I koht kuni 700 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
  II koht kuni 500 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
  III koht kuni 300 euro ulatuses reisiraha mõne Eesti keskkonnaharidusega seotud muuseumi/õppekeskuse/matka/ettevõtte külastamiseks.
 15. Eriauhinnad on välja pannud: täpsustub
 16. Auhinnaraha on võimalik kasutada kuni 31.05.2022 teenusepakkuja arvete alusel.
 17. Videot saates kinnitab meeskond, et tema on antud video autor. Teiste inimeste loomingu kasutamisel (nt muusika puhul) peab seda tegema lähtudes heast tavast ja autoriõigustest. Soovitame videote puhul kasutada tasuta kättesaadavaid helitaustu helipankadest või videotöötlusprogrammidest. 
 18. KIK ei võta vastutust esitatud videote autorluse ja teiste andmete õigsuse eest.
 19. Oma osalemisega annab konkursist osavõtja KIKile täieliku õiguse kõiki konkursile esitatud videosid oma töös edaspidi kasutada, viidates töö autorile. Videod ei tohi olla varem osalenud või samaaegselt osaleda ühelgi teisel konkursil. Esikolmikusse tulnud meeskonnad edastavad oma video originaalfaili ka KIKile. 
 20. KIK jätab endale õiguse teha konkursi tingimuste osas muudatusi.

  Lisainfo: Anni Raie, anni [dot] raie [at] kik [dot] ee +372 5909 4144

Eestvedajad

Partnerid